Informacje

12.07.2017 15:10 wybrany w konkursie

Jest nowy dyrektor Teatru Syrena

SERWISY:


Jacek Mikołajczyk został nowym dyrektorem Teatru Syrena, w środę komisja konkursowa zdecydowała o jego wyborze na to stanowisko. Zaproponowany przez Mikołajczyka program został uznany za najlepiej nawiązujący do dramatycznej i muzycznej tradycji teatru.

Przewodniczącą komisji konkursowej była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem, koncepcja Mikołajczyka oparta jest na atrakcyjnym repertuarze musicalowym i muzyczno-teatralnym. - Odpowiada na potrzeby szerokiej publiczności i wpisuje się w wizję Warszawy jako miasta dysponującego zróżnicowaną ofertą kulturalną - skomentowała prezydent.

Było 16 kandydatów

Jak czytamy w komunikacie prasowym ratusza, do konkursu zgłosiło się 16 kandydatów. Spośród nich do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 12 osób spełniających wymagania formalne.

W konkursie nie startował dotychczasowy dyrektor sceny Wojciech Malajkat. Nieoficjalnie wiadomo, że reżyser chce się skupić na swojej pracy w warszawskiej Akademii Teatralnej. W zeszłym roku został jej rektorem.

Rozmowy z kandydatami odbywały się 23 i 27 czerwca. Dotyczyły m.in. proponowanych programów artystycznych.

Oprócz Gronkiewicz-Waltz, w komisji konkursowej znaleźli się: dyrektor miejskiego Biura Kultury Tomasz Thun-Janowski i jego zastępca Joanna Szwajcowska, Barbara Borys-Damięcka ze Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, Cezary Domagała ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, przedstawiciel Departamentu Narodowych Instytucji Kultury Wojciech Świdziński oraz przedstawiciele Teatru Syrena: Alicja Patora-Goller i Jacek Pluta.

Reżyser, tłumacz i teatrolog

Jacek Mikołajczyk urodził się w 1978 roku. Jest polskim reżyserem teatralnym, tłumaczem i teatrologiem. Ukończył reżyserię opery i innych form teatru muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W latach 2002-2014 był kierownikiem literackim Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracował także m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz stołecznym Teatrem Rampa, Och-Teatrem i Teatrem Komedia. Mikołajczyk jest stypendystą Fulbrighta w 2012 roku. Jest też autorem książek "Musical nad Wisłą" oraz "Zabójczy flirt. Literatura i terroryzm".

W ostatni weekend wystartował teatr plenerowy organizowany przez Teatr Polonia i Och-Teatr:

PAP/kw/b/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »