Informacje

20.03.2012 19:39 utrudnienia w metrze przez 20 dni

Jak dojechać z Bielan, Tarchomina,
Pragi czy Legionowa?

SERWISY:

Od środy spore kłopoty czekają pasażerów metra. W związku z budową przejścia, które ma połączyć pierwszą i drugą linię przez 20 dni pociągi nie będą kursowały między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum.

Mieszkańcy Warszawy będą musieli sobie radzić bez stacji Świętokrzyska od najbliższej środy aż do 9 kwietnia. Metrem od Młocin dojedziemy jedynie na plac Bankowy, natomiast od strony Kabat jedynie do stacji Centrum. Na nieczynnym odcinku nie będą kursowały pociągi wahadłowe. Trzeba będzie skorzystać z tramwajów lub autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego radzi warszawiakom "jak życ bez metra w wielkim mieście": jak dojechać do centrum z Bielan, Żoliborza, Legionowa czy Nowodworów. Urzędnicy przygotowali mapy, na których zostały przygotowane alternatywne dla metra trasy dojazdu do centrum.

 

ZOBACZ PLAN W FORMACIE PDF

BIELANY:

Ze stacji Młociny metrem dojedziemy do stacji Ratusz Arsenał – aby dostać się do centrum trzeba przesiąść się do tramwajów linii: 4, 15, 18 oraz 35. Możemy dojechać również autobusami linii 107, 127 oraz linią zastępczą Z-1.

ŻOLIBORZ:

Ze stacji Marymont do centrum dojedziemy tramwajami linii 17 i 75. Podobnie ze stacji Plac Wilsona, gdzie dodatkowo pasażerowie mają do dyspozycji linę zastępczą Z-1.

BRÓDNO:

Z tego rejonu miasta dojazd do centrum zapewnią nam tramwaje linii 4 i 74 oraz autobus linii 500, które zostaną wycofane z ul. Słomińskiego i skierowane do pętli Ratusz Arsenał. Ponadto w dni powszednie od 6:30 do 9:30 trasa linii 50 zostanie wydłużona do pętli Centrum.

DW. WILEŃSKI:

Przejazd do centrum zapewni linia 8. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa autobusów 226, 460, 718, 738, 805 jednokierunkowo będzie wydłużona do pętli Centrum. Warto pamiętać, że dla tych linii nie będzie obowiązywał przystanek Ratusz Arsenał 06 zlokalizowany w al. Solidarności przed placem Bankowym.

TARCHOMIN i NOWODWORY:

Do centrum dostaniemy się liniami 508, 510, 511 dojeżdżając do stacji metro Marymont lub liniami E-4 i E-8 do placu Wilsona a później do centrum tramwajem 15 lub 75.

LEGIONOWO:

Z tej podwarszawskiej miejscowości dojazd do centrum najpierw pociąg SKM linii S-9 lub Kolei Mazowieckich do stacji Warszawa ZOO, później bezpośrednio do centrum dowiozą nas tramwaje linii 4 i 74 oraz autobusy linii 127 i 500. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa linii 500 będzie wydłużona do pętli centrum.

PRAGA POŁUDNIE przez TRASĘ ŁAZIENKOWSKĄ:

Tutaj metrem od stacji Politechnika do stacji Centrum dojedziemy bez problemu. Jednak kiedy będziemy chcieli dojechać na któraś ze stacji na odcinku Ratusz Arsenał – Młociny musimy wybrać się w podróż tramwajami linii 15 i 75 do stacji metra Marymont. Możemy wybrać również autobus Z-1, jednak dowiezie on nas jedynie do Placu Wilsona.

Większe utrudnienia, wygodniejsza przesiadka

Utrudnienia spowodowane są budową  łącznika między starą i nową częścią stacji przesiadkowej przy Świętokrzyskiej.

- Wybraliśmy wariant z budową wygodnego przejścia między dwiema częściami stacji. To wymaga zamknięcia stacji dla ruchu. Alternatywą było budowanie przejścia przez antresole, dużo mniej praktycznego. A przecież budujemy na lata, a nie na kilka tygodni - tłumaczy rzecznik metra Krzysztof Malawko.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zajął dwa miejsca dla niepełnosprawnych, choć nie miał do tego uprawnień. Obfotografowali go urzędnicy. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »