Informacje

23.02.2016 17:59 runęła na ziemię

Elewacja odpadła od budynku.
"Nie pierwszy raz jest z nią problem"

SERWISY:


Trwa usuwanie skutków poniedziałkowego wiatru, który na Ursynowie zerwał ogromny fragment elewacji z jednego z bloków. Jak zdradzają mieszkańcy, problemy z elewacją pojawiały się już wcześniej. Spółdzielnia nie zostanie jednak ukarana, policja udzieliła jej pouczenia.

We wtorek na miejsce pojechał nasz reporter. - Duża część elewacji została ze ściany usunięta. Teren przy budynku został wygrodzony. Wiatr rozwiewa kawałki styropianu - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl i dodaje, że teren wciąż jest zaśmiecony.

Spółdzielnia tylko pouczona

W poniedziałek na miejscu pojawiła się także policja. - Policjanci ustalili, że spółdzielnia zobowiązała się zrekompensować straty wyrządzone przez spadającą elewację (uszkodzone zostały zaparkowane samochody - red.) - informuje Joanna Banaszewska z mokotowskiej policji.

I dodaje, że elewacja ruszała się od kilku dni. - Na miejscu byli wcześniej wykonawcy remontu, ale nie zdążyli zabezpieczyć ściany - powiedziała. Czy ktoś zatem został ukarany? - Pracownicy spółdzielni zostali przez policjantów pouczeni o prawidłowym zabezpieczeniu ściany - zapewniła.

To nie pierwszy raz

Jak doszło do usterki? - Technicznie można to wytłumaczyć zjawiskiem "ssania". Po prostu korytarze między budynkami powodują taki ruch powietrza, że występuje to zjawisko, czyli tak, jakby ktoś wciągał powietrze, które znajduje się przy tej ścianie i następuje oderwanie elementów elewacji - tłumaczy Andrzej Zięcina ze Spółdzielni SMB Stokłosy.

We wtorek, w rozmowie z reporterką TVN24 mieszkańcy mówili, że nie pierwszy z elewacją jest problem. - To już jest druga taka sprawa. Raz nam też odpadała w kawałkach. Budynek wyglądał jak łaciaty. To był jeden z najgorszych budynków tutaj na Ursynowie Północnym. Składaliśmy monity do spółdzielni i budynek został zrobiony. Teraz okazało się, że drugi raz ta sama sprawa wyszła, ale jest jeszcze gorzej niż było ostatnim razem - opowiada jeden z mieszkańców.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Koncertowej 7. Pierwszy sygnał otrzymaliśmy na Kontakt 24. Wraz z nim użytkownik Wojtas przesłał film, na którym widać falującą od wiatru elewację:

su/kś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »