Informacje

29.03.2011 15:00 Żegnaj Warszawo!

Dziękujemy za dwa lata

SERWISY:

Relacjonowali dla Was wybory samorządowe, bitwę pod KDT, fale powodziowe i przygotowania do Euro 2012. Samych mistrzostw już w TVN Warszawa nie zrelacjonują - reporterzy stacji pożegnali się z widzami.

- TVN Warszawa kończy nadawanie i przychodzi do online - takim komunikatem w miniony piątek Grupa TVN poinformowała o zamknięciu stacji, która przez ponad dwa lata relacjonowała najważniejsze wydarzenia w mieście.

- Po ponad dwóch latach bycia z Państwem, relacjonowania najważniejszych wydarzeń dla tego miasta, mówimy DZIĘKUJEMY - zakończyła ostatnie wydanie "Stolicy" Małgorzata Prokopiuk.

Miasto nie jest już takie samo

Razem z nią pożegnali się z widzami nasi koledzy: reporterzy, prowadzący, producenci, operatorzy, montażyści - wszyscy ci, bez których telewizja by nie istniała. Razem ze "Stolicą" skończył się "Rytm miasta", "Witaj Warszawo!" i "Miejski Reporter", a w budynku przy Kawalerii 5 zrobiło się pusto i cicho.

Nasza stacja zmieniała się razem z Warszawą, przez którą w tym czasie przetoczyły się trzy fale powodziowe, w której otwarto nowe drogi, zresztą nie zawsze najlepszej jakości. Zniknęła hala Kupieckich Domów Towarowych i Jarmark Europa, za to nad Wisłą wyrosło Centrum Nauki Kopernik, a nad Pragą zaczął górować Stadion Narodowy, choć gdy ruszaliśmy - nikt nie wierzył, że to się uda. Zakończyła się budowa pierwszej linii metra i ruszyła budowa drugiej - wszystko to pokazywały nasze kamery.

Małgosia Walczak, Wujek Samo Zło, Filip Chajzer, Łukasz Wieczorek, Igor Sokołowski, Agnieszka Górniakowska i inni - każdy na swój sposób opowiadał o Warszawie. Niezależnie od pory dnia i nocy, byli tam, gdzie Wy nie mogliście dotrzeć. Mimo korków, w których często stali razem z Wami, mimo paraliżujących miasto śnieżyć i ulew, płonących autobusów i zepsutych pociągów.

Ich pracę doceniano w Polsce i na świecie, gdzie TVN Warszawa dostawała branżowe nagrody. Doceniali ją nawet ci, którzy na co dzień byli po drugiej stronie kamery - urzędnicy i politycy. - Dostawało się nam od nich, czasem bardzo, ale zazwyczaj słusznie. Szkoda, że to już koniec. Warszawa zasługuje na swoją telewizję - mówią dziś zgdonie, ponad politycznymi podziałami.

Portal działa dalej

Ale przede wszystkim ich pracę docenialiście Wy - widzowie. Szukaliście u nich pomocy, informowaliście, gdzie dzieje się coś ważnego dzwoniąc, pisząc emaile i przysyłając zdjęcia. Teraz piszecie, że za nimi tęsknicie.

Zobaczycie ich pewnie niebawem w innych stacjach i nowych programach. Też trzymamy za nich kciuki, bo nam będzie nam brakowało ich pracy, ich pomocy, ich towarzystwa.

Ale wciąż będziemy informować Was o tym, co dzieje się w mieście. Dalej czekamy na Wasze emaile. Zbieramy zdjęcia i filmy. Informujemy o tym, co dzieje się na drogach. Piszemy o kulturze, historii i polityce. Bez kolegów z telewizji nie będzie już tak samo, ale nasza przygoda trwa dalej.

redakcja portalu tvnwarszawa.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zajął dwa miejsca dla niepełnosprawnych, choć nie miał do tego uprawnień. Obfotografowali go urzędnicy. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »