Informacje

10.07.2017 17:37 ULICA ZAPŁOCIE

Dom zapalił się od uderzenia pioruna. Jedna osoba ranna w pożarze

SERWISY:

- Pali się dach domu jednorodzinnego na osiedlu przy ulicy Zapłocie - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Na miejscu trwała akcja straży pożarnej.

Na Wilanów wezwano też karetkę pogotowia ratunkowego, bo w wyniku pożaru ranna została jedna osoba.

- Doszło do pożaru domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej. Z relacji osoby, która zamieszkiwała ten dom, do zapalenia doszło od uderzenia pioruna. Spaliło się całe wyposażenie parteru i pierwszego piętra. Sytuacja pożarowa jest opanowana. Pani, która mieszkała w domu podjęła próby gaszenia. Została ranna. Poparzoną pogotowie zabrało do szpitala. Na miejscu jest siedem zastępów - informował Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Akcji służb przyglądał się nasz reporter. - Obecne na miejscu zastępy straży starają się opanować sytuację na dachu, z którego wydobywają się kłęby dymu - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

md/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wysiwyg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 13:42 ~wysiwyg

  Nibyelektryk~Nibyelektryk

  Dodatkowo w przypadku zamontowania na dachu paneli słonecznych albo klimatyzatorów na elewacji podnosi się ryzyko, że to akurat nas trafi.


  To samo w przypadku instalacji antenowych. Czego wymowny przykład jest na zdjęciu 4.

 • Nibyelektryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 10:00 ~Nibyelektryk

  Instalacja odgromowa powinna być zakładana na każdy dach w celu zmniejszenia ryzyka trafienia piorunem. Dodatkowo w przypadku zamontowania na dachu paneli słonecznych albo klimatyzatorów na elewacji podnosi się ryzyko, że to akurat nas trafi. Jak słyszę, że nie trzeba, bo drzewa wysokie, bo bloki wysokie , bo dachówka ceramiczna, bo księżyc w nowiu itp. to mi się śmiać chce. Sam mam założoną instalacje , chociaż nie chroni to w 100 % to jednak dużo pewniej niż bez. U Nas na osiedlu też prawie 200 domków i prawie nikt nie ma bo nie ma takiego obowiązku, bo osiedle w dole a jak się dom zapalił od pioruna to było bieganie, jak to możliwe i w ogóle. Wtedy zawsze mówię spokojnie: "proszę wytłumaczyć piorunowi, że nie miał prawa tu się pojawić i uderzyć" :) Ktoś wydaje ponad pół miliona na dom a szkoda mu kilka tysięcy na porządny odgrom.

 • szeroki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 09:41 ~szeroki

  Minimalna zasada jest prosta, jak ktoś w okolicy ma piorunochron, to obowiązkowo należy się również w piorunochron wyposażyć. Taki piorunochron "ściąga" pioruny, ale piorun potrafi uderzyć w dom obok, bez instalacji. W związku z tym zagrożenie dla tych bez instalacji odgromowej wzrasta. Natura jest nieprzewidywalna.
  Jak nikt w okolicy nie ma, to rosyjska ruletka.
  Ja mam i nie wyobrażam sobie nie mieć.

 • trzeźwy od rana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 08:36 ~trzeźwy od rana

  A wystarczyło zamontować piorunochron. Najwyraźniej na biednego nie trafiło, skoro nie żal im pół chałupy puścić z dymem.

 • Małe wredne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2017 07:29 ~Małe wredne

  Babcia zawsze mówiła, że nigdy nie wiadomo gdzie walnie piorun. Mieszkała na wsi, na górce, a błyskawice często schodziły na łąkę poniżej, tej górki.
  Żyję z tą wiedzą niemal 30 lat, a tu się dowiaduję o "ężynierach" i "mundrych" mieszkańcach domków.
  Cofamy się?

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 22:51 ~pozdrawiam

  jak się słucha januszy którzy twierszą ze piorunochron "szpeci dach i nie warto go montować" to się potem chałupę z dymem puszcza...

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 21:50 ~qwerty

  Na tym osiedlu, 20 lat temu, wiele osób nie założyło piorunochronu pod wpływem opini wielu budowlańców, nierzadko w tytułem inżyniera budownictwa. Jeden z nich np. mówił, że "przecież piorun tu nie uderzy bo Wisła wszysko ściągnie".
  Jako jeden z niewielu, na całym osiedlu, nie dałem się jednak przekonać i piorunochron założyłem. Dziś się okazało, że ten inżynier, który też ma dom na tym osiedlu, jednak na swoim domu piorunochron zamontował.
  Pozostaje tylko żałować, że nie poinformował o tym wielu sąsiadów, których wprowadził w błąd, wygłaszając takie absurdalne opinie.

 • Zdziwiony Joe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 18:43 ~Zdziwiony Joe

  Po ostatnich burzach, z niejakim zdziwieniem odkryłem, że piękne i bogate wille w sąsiedztwie mojego blokowiska nie mają piorunochronów!
  Zapytałem o to zaprzyjaźnioną sąsiadkę i dowiedziałem się, że nie mają, bo nie ma takiego obowiązku. Poza tym właściciele nie widzą potrzeby instalowania piorunochronów, bo pioruny uderzają przecież w najwyższy punkt terenu, a wokół są wysokie drzewa i jeszcze wyższe bloki.
  Trochę kłóci się to z moją wiedzą z nauk przyrodniczych (wydawało mi się, że piorun uderza w miejsce o największej różnicy potencjałów, a nie o największej wysokości), ale nie chcę się wymądrzać. Skoro jednak piorun może trafić człowieka stojącego na ulicy pomiędzy budynkami, to dlaczego nie miałby trafić piętrowej willi pomiędzy blokami?
  Chociaż w sumie, gdybym miał tyle kasy to pewnie też by mi wisiało czy spali mi się chałupa... Gorzej jeśli razem z chałupą spaliłaby mi się rodzina. Nowej bym sobie raczej nie kupił. Chociaż?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

To Wilanów, więc postanowił zaparkować "po królewsku". Kierowca tej hondy jak gdyby nigdy nic zostawił auto na chodniku przed sklepem.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »