Informacje

21.04.2016 07:00 Sprawdzają grunt

Ciężki sprzęt na Ursynowie.
Odwierty pod tunel POW

SERWISY:

Firma Astaldi prowadzi pierwsze odwierty pod budowę tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. – Chcemy poznać grunt, aby dobrze przygotować konstrukcję - tłumaczy jej rzecznik.

Odwierty rozpoczęły się w poniedziałek. – Prowadzimy prace na skrzyżowaniu ulicy Płaskowickiej i al. KEN. W kolejnych dniach będziemy przemieszczać się na inne ulice Ursynowa – zapowiedział we wtorek Mateusz Witczyński z firmy Astaldi, która odpowiada za budowę tunelu.

– Prace geotechniczne polegają na badaniu struktury gruntu pod przyszłym tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Takie badania są konieczne. Musimy wiedzieć jaki jest grunt, aby dostosować do niego konstrukcję przyszłego tunelu – precyzuje.

Pobierają próbki

Za pomocą wiertła, drogowcy robią dziurę na głębokości kilkudziesięciu metrów. Pobierają kilka próbek, które potem wysyłane są do laboratorium. Na ich podstawie oceniana jest m.in. wytrzymałość gruntu w danym miejscu.

Ile potrwają badania? – Trudno powiedzieć, bo prace są przeprowadzane "na życzenie". Nie zleca się ich jednorazowo. Jeśli projektant zauważy coś interesującego lub niepokojącego w ziemi, wtedy nakazuje przeprowadzenie odwiertów. Czasami nawet w trakcie budowy zleca się dodatkowe badania – tłumaczy  Witczyński.

Budowa ruszy w 2017

Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy ma liczyć 2,3 km długości. Będzie przebiegał wzdłuż ulicy Płaskowickiej, pod al. KEN i pierwszą linią metra, aż za ul. Nowoursynowską. Tam, w rejonie skarpy ursynowskiej, kierowcy wjeżdżać będą na węzeł Ursynów-Wschód.

Jeszcze w tym miesiącu urząd dzielnicy ma rozpocząć konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu nad tunelem, po zakończeniu inwestycji. Planowane są spotkania informacyjne, spacery i wspólne projektowanie.

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy rozpocznie się w 2017 roku. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, tunel będzie budowany metodą odkrywkową.

W ramach tego odcinka obwodnicy drogowcy wybudują także dwa węzły: Ursynów - Zachód (połączenie z ul. Gandhi) oraz węzeł Ursynów - Wschód (z ul. Płaskowickiej). Budowa odcinka z tunelem ma pochłonąć 1,2 mld złotych.

kw/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Brak miejsca do parkowania? Dla tych kierowców to nie problem. Postanowili swoje auta zostawić na przejściu dla pieszych. Nie przejęli się nawet bliskością... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »