Informacje

26.02.2016 16:37 podejrzany o brutalne zabójstwo

Kajetan P. wylądował w Warszawie.
Przesłuchanie i zarzuty w sobotę

SERWISY:

O godzinie 15.50 wojskowa CASA z Kajetanem P. na pokładzie wylądowała na warszawskim Okęciu. – W sobotę zostanie przesłuchany przez prokuratora i usłyszy zarzut zabójstwa – informuje prokuratura.

Lot trwał około 5 godzin. Kilka minut przed 11.00 Kajetan P. wsiadł do samolotu w asyście polskich i maltańskich policjantów. Podczas lotu towarzyszyli mu funkcjonariusze z wydziału konwojowego Komendy Głównej Policji.

– Około 16.00 Kajetan P. został przekazany konwojowi, który czekał na niego na płycie lotniska. Teraz zostanie przewieziony do jednego z warszawskich aresztów – relacjonował Paweł Łukasik z TVN24.

Obecnie Kajetan P. przebywa w areszcie przy ulicy Rakowieckiej. Ma status „tymczasowo aresztowanego”. Przeszedł przez dział ewidencji, założono mu akta i wydano ubrania z magazynu.

Przesłuchanie w sobotę

Kolejnym etapem postępowania jest przesłuchanie przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Kiedy to nastąpi? – Prokuratura podjęła decyzję, że przesłuchanie nastąpi w dniu jutrzejszym – poinformował zastępca rzecznika Wojciech Sołdaczuk.

Wtedy prokuratorzy ogłoszą zarzut zabójstwa Katarzyny J. i zaczną jego przesłuchanie jako podejrzanego. Kajetan P. ma prawo odmówić składania wyjaśnień.

Decyzja maltańskiego sądu o zgodzie na ekstradycję Kajetana P. uprawomocniła się w nocy z czwartku na piątek. Mężczyzna nie odwołał się, dzięki czemu polskie służby mogły przetransportować go szybko do kraju.

Postanowili użyć do tego wojskowego samolotu typu CASA. Początkowo informowano, że 27-latek zostanie przewieziony samolotem rejsowym. Jednak zrezygnowano z tego pomysłu ze względu na to, że podejrzany mógł zostać rozpoznany i wywołać niepotrzebne emocje wśród pasażerów.

 


Może odmówić zeznań

P. będzie mógł odmówić składania wyjaśnień. Śledczym zależy jednak na tym, by złożył zeznania. Bowiem w sprawie bestialskiego mordu jest wciąż wiele zagadek jak np. motyw.

Najprawdopodobniej podejrzany zostanie poddany także opinii sądowo-psychiatrycznej. Prokuratura nie wyklucza, że biegli będą wnioskować o obserwację mężczyzny, która może potrwać co najmniej 4 tygodnie. Śledczy czekają na ostateczny wyniki sekcji zwłok.

Kiedy rozpocznie się rozprawa? Nie wiadomo, ale jak mówią prawnicy na pewno będzie to ciekawy i skomplikowany proces. Za zabójstwo podejrzanemu grozi dożywocie.

Zatrzymany na Malcie

W ubiegłym tygodniu mężczyznę, za którym wystawiono europejski nakaz aresztowania i tzw. czerwoną notę Interpolu, zatrzymano w stolicy Malty, La Vallecie. 18 lutego maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję.

27-latek., który pracował w jednej z wolskich bibliotek, jest podejrzany o to, że na początku lutego zamordował lektorkę języka włoskiego Katarzynę J. Następnie jej ciało z odciętą głową przewiózł taksówką do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu. Tam odkryli je strażacy, wezwani do pożaru.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna na Maltę przypłynął 9 lutego, promem z Sycylii. Planował przedostać się do Afryki Północnej. Ostatecznie wpadł na dworcu, gdy próbował przesiąść się w inny autobus. Wcześniej był w biurze podróży i tunezyjskim konsulacie, w którym zgłosił zaginięcie paszportu i prosił o pozwolenie na przedostanie się do Tunisu - jak tłumaczył - do polskiej ambasady. Nie wyrażono na to jednak zgody.

 

Maciej Duda /su/b/PAP/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zajął dwa miejsca dla niepełnosprawnych, choć nie miał do tego uprawnień. Obfotografowali go urzędnicy. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »