Informacje

21.03.2017 08:19 Od środy 22 marca

Budowa metra: nowe przystanki,
zmiany na Górczewskiej

SERWISY:

Kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową metra dotyczą Górczewskiej, a dotkną głównie pasażerów komunikacji miejskiej. Dla kierowców – jak przekonuje miasto – korekty będą niewielkie.

Nowa organizacja zostanie wprowadzona w środę około godziny 22.

Północna jezdnia Górczewskiej (między Księcia Janusza a Deotymy) zmieni się w plac budowy. Autobusy, taksówki czy pojazdy z identyfikatorami Metra Warszawskiego będą mogły poruszać się wyłącznie po jezdni południowej.

"Po północnej stronie jezdni utrzymane będzie przejście dla pieszych. Natomiast po stronie południowej wyznaczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Utrzymane będą przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej: przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego" – informuje w komunikacie stołeczny ratusz.

Nowe przystanki

Zmieni się nieco lokalizacja przystanków. Zawieszony zostanie przystanek 02 PARK MOCZYDŁO. W zamian uruchomiony będzie przystanek 52 PARK MOCZYDŁO zlokalizowany za skrzyżowaniem z Elekcyjną (w kierunku zachodnim).

Niewielkie korekty przystanków miasto wprowadza również w rejonie Redutowej, a więc dla pasażerów linii 155 i 167. Przystanek 53 REDUTOWA zostanie wprowadzony na Jana Olbrachta (przed skrzyżowaniem z Redutową) i zastąpi przystanek 52 REDUTOWA, który jest na Redutowej, za skrzyżowaniem z Jana Olbrachta.

Zmieni się też charakter przystanków ELEKCYJNA i MONTE CASSINO. Zamiast "na żądanie" (jak było do tej pory), autobusy będą się tam zatrzymywać obowiązkowo.

A to nie wszystko. "Na wniosek mieszkańców zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanku 01 ORDONA. W zastępstwie uruchomiony zostanie przystanek zastępczy 51 ORDONA zlokalizowany przy Kasprzaka za skrzyżowaniem z Ordona – w kierunku wschodnim" – zapowiada na swojej stronie urząd dzielnicy Wola.

Ograniczenia dla kierowców

Dla kierowców indywidualnych niewiele się zmieni. Górczewska - od skrzyżowania Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park - nadal pozostanie zamknięta. Przejechać tamtędy mogą (i nadal będą mogły) wyłącznie autobusy, taxi i MTON (Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych – red.) oraz posiadacze identyfikatorów.

Miasto przypomina, że kierowcy jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą rozjechać się w Deotymy lub Elekcyjną.  Autobusy, taxi i MTON jadące od strony Powstańców Śląskich przejeżdżają na swój odcinek Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu Konarskiego, czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy).

Natomiast ci, którzy chcą dojechać do centrum handlowego oraz: Białowiejskiej, Szańców, Przanowskiego, Mrocznej i Góralskiej jadą prosto (bo wjechać w te ulice będą mogli wyłącznie mieszkańcy). Na wyłączonych z ruchu powierzchniach zostały wytyczone parkingi.

Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do Wolskiej mogą poruszać się wszyscy bez ograniczeń. Jednak na skrzyżowaniu z Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo, bo na wprost (do Kasprzaka) jest tylko przejazd dla autobusów, taxi i MTON.

Natomiast w Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd w ciągu dnia możliwy jest tylko dla autobusów, taxi i MTON, ale w godzinach od 22.00 do 5.00 wjazd będzie możliwy dla wszystkich. Natomiast za Pustolą to ograniczenie znika, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji, które są na dalszym odcinku Elekcyjnej.

Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną).

Najszybszy środek transportu

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod Płocką w rejonie skrzyżowania z Wolską, Młynów (C07) planowana pod Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod Górczewską w rejonie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Urzędnicy ratusza przekonują, że metro jest najszybszym i najsprawniejszym środkiem komunikacji. Pierwszą linią, która w całości działa od października 2008 roku każdego dnia podróżuje około 550 tys. pasażerów. Pociągi na II linii metra rozpoczęły kursowanie dwa lata temu (8 marca 2015 roku) i dziś przewożą około 140 tys. pasażerów dziennie.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Doti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2017 15:59 ~Doti

  Zmieniając kierunek na Baonu Zośka najbardziej ucierpieli mieszkancy tej ulicy i Garbińskiego,bo żeby dostać się w kierunku Obozowej trzeba objeżdzac park w kierunku przeciwnym do zamierzonego.Brak sensu kompletnie..

 • Adam82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 16:53 ~Adam82

  Mieszkańcy zamkną Przanowskiego i tyle...

 • JaiJa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 14:13 ~JaiJa

  Taki sobie nick~Taki sobie nick

  Przestańcie jeździć Przanowskiego! To co tu się dzieje to tragedia. Cały ruch poszedł W POŁOWIE PRYWATNĄ ulicą!


  Którędy według Ciebie mieszkańcy Okocimskiej, Góralskiej, Krępowieckiego i innych okolicznych ulic mają dojechać do Górczewskiej jeśli chcą nią pojechać w stronę zachodnią? Może na około mają objeżdżać? Redutową do Wolskiej i Powstańców Śląskich? Przanowskiego, Mroczną i Góralską teoretycznie mają dojeżdżać tylko mieszkańcy, ale bądźmy szczerzy - kto to sprawdzi? Jeżdżą wszyscy jak chcą i niestety tak będzie przez najbliższe parę lat.

 • Taki sobie nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 12:30 ~Taki sobie nick

  Przestańcie jeździć Przanowskiego! To co tu się dzieje to tragedia. Cały ruch poszedł W POŁOWIE PRYWATNĄ ulicą!

 • AgaM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 12:14 ~AgaM

  Zbych~Zbych

  "Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną)."
  Z tego wynika, że ruch będzie w stronę Elekcyjnej, ale wyjazd na nią tylko w godzinach 22.00-5.00. A co z tymi co wjadą w Batalionu "Zośka" poza tymi godzinami? Mają zniknąć, wyparować, polecieć?

  Ktoś kto pisał ten artykuł chyba się pomylił w tej kwestii, ponieważ skoro za "Pustolą" (pisownia oryginalna) ograniczenie ruchu nie obowiązuje, to z ul. Batalionu Zośka będzie można całą dobę wyjeżdżać na ul. Elekcyjną w obydwu kierunkach. Ul. Batalionu Zośka jest przecież za ul. Pustola patrząc od Wolskiej.

 • Kris2404

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 09:44 ~Kris2404

  1. Kwadrat ulic - Sokołowska, Górczewska, Płocka, Wolska - w ten rejon jest jeden wjazd przez Sokołowską i przez totalnie stojąca Płocką, wyjazd w zasadzie tylko Sokołowską. Jaka "mądra" głowa to wymyśliła, mieszkam na Sokołowskiej, w zasadzie cały dzień jest problem z wjazdem i wyjazdem. Nie można było zrobić jakiego innego wjazdu/ wyjazdu dla mieszkańców np. z Górczewskiej w Sokołowską. ten kwadrat ulic to horror.
  2. Elekcyjna - skoro jest wjazd dla MTON, to dlaczego nie ma dla osób niepełnosprawnych, posiadających kartę parkingową inwalidy.
  Pozdrawiam.

 • Zbych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 23:12 ~Zbych

  "Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną)."
  Z tego wynika, że ruch będzie w stronę Elekcyjnej, ale wyjazd na nią tylko w godzinach 22.00-5.00. A co z tymi co wjadą w Batalionu "Zośka" poza tymi godzinami? Mają zniknąć, wyparować, polecieć?

 • Bonita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 12:52 ~Bonita

  Dlaczego ruch na Górczewskiej od Powstańców Śląski w kierunku Wola Parku dla samochodów osobowych odbywa się na jednym pasie, po co są sztuczne zapory, bariery, w weekendy tworzą się okropne korki. Na pewno udostępnienie zablokowanego pasa osobówkom rozładowałoby zatory.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 12:41 ~Kamil

  AG1~AG1

  przy okazji ktoś mógłby skorygować sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Górczewskiej i Elekcyjnej, która w dalszym ciągu przewiduje więcej czasu dla jadących Górczewską w obu kierunkach, a ruch w tym momencie jest tylko dla autobusów, przez co zakorkowana jest Elekcyjna i Deotymy

  Analogiczna sytuacja jest na skrzyżowaniu Górczewskiej z Płocką, gdzie priorytet nadal jest dla Górczewskiej, którą pies z kulawą nogą się przecież nie porusza na tym odcinku. Tak samo oznaczenie pasów na Płockiej w kierunku Górczewskiej jadąc na północ (w stronę Obozowej) - jeden pas do skrętu w prawo i jazdy prosto oraz jeden na skręt w lewo w zamkniętą (sic!) Górczewską, z którego korzysta 10 pojazdów na dobę. A jakby tak zrobić pas do skrętu w prawo, a drugi do skrętu w lewo i jazdy prosto? Może w połączeniu z przeregulowaniem sygnalizacji pozwoliłoby to choć odrobinę rozładować sajgon na Płockiej?

 • aro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 11:10 ~aro

  Dlaczego nie można puścić ruchu Górczewską w godzinach 22-6 ? Nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ułatwiło by to dojazd niektórym osobom.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »