Informacje

30.01.2017 06:25 OD PIĄTKU

Budowa metra na Woli:
zamkną fragment Wolskiej

SERWISY:

W poniedziałek rusza nowy punkt informacyjny w związku z budową przyszłej stacji Płocka. Tymczasem inżynier ruchu zatwierdził nową organizację ruchu dla ulicy Wolskiej. – Będzie wdrażana w przyszły piątek od 22.00 – mówi rzecznik wykonawcy metra.

- To nie jest duża zmiana. Dotyczy małego odcinka Wolskiej, od Płockiej do Skierniewickiej, wyłącznie w kierunku centrum – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Sawicki, rzecznik firmy budującej metro na Woli.

Dla mieszkańców oznacza to jednak koleje utrudnienia. - Jest to związane z zajęciem pasa jezdni, na którym będziemy wykonywać prace – wyjaśnia Sawicki.

Najłatwiej będzie się poruszać tramwajami. Te będą kursować bez zmian – w obu kierunkach.

Organizacja wejdzie w życie w piątek 3 lutego, od godziny 22.00. – Te utrudnienia potrwają półtora - dwa miesiące – mówi rzecznik. I przestrzega: - To jeszcze nie jest właściwa, "duża" organizacja, związana z zamknięciem Płockiej. Ta będzie wprowadzana za około dwa - trzy miesiące.

Punkt informacyjny

Natomiast już w poniedziałek uruchomiony zostanie nowy punkt informacyjny. Pawilon stanie między ulicą Ludwiki i Wolską. Będzie czynny w godzinach 11 - 19. "Na miejscu będzie można zapytać o sprawy związane z technologią budowy, organizacją ruchu, czy monitoringiem budynków i środowiska naturalnego" – zapowiada Metro Warszawskie.

Punkt ma charakter tymczasowy - do momentu otwarcia docelowego pawilonu na Płockiej, co nastąpi w lutym.

Pierwsze prace w rejonie Płockiej ruszyły na początku stycznia. Były to działania przygotowawcze polegające na usunięciu zieleni i zmianie instalacji.

Nieprzejezdna Górczewska

Budowa metra na Woli trwa od listopada. Trwa przebudowa instalacji podziemnych kolidujących z przyszłymi W okolic przyszłych stacji Młynów i Księcia Janusza przebudowywana jest instalacja podziemna, ruszyły też prace przy układaniu gazociągów, kanalizacji, elektryki i teletechniki.

Mieszkańcy nie mogą przejechać ulicą Górczewską. Ważna arteria zamieniła się w plac budowy. Jest zamknięta dla samochodów między Płocką i al. Prymasa Tysiąclecia oraz od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park.

Zobacz jak wyglądała w listopadzie budowa na Górczewskiej z lotu ptaka:

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 12:42 ~esa

  grand - poczytaj o pomysłach zamknięcia Obozowej i wyłączenia pociągów z Gdańskiej do Zachodniego i remoncie wiaduktów na tej linii, to dopiero będzie zabawa...

 • grand

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 21:11 ~grand

  Etatowi narzekacze! Musiałem znosić większe niewygody na bud. I Metra w Al.Niepodległości,a znajomi na II linii M przy ul.Świętokrzyskiej, Prostej, czy na Targowej. A wy chcielibyście mieć metro bez żadnych trudności ?! Musicie uzbroić się w cierpliwość- a za 3 lata zapomnicie o kłopotach ! Późniejsza wygoda z II M z nawiązką zrekompensuje wam te przejściowe utrudnienia !Bez PANIKI !

 • LSD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 21:17 ~LSD

  Z przecięcia Trasy Toruńskiej z Powązkowską na Kasprzaka - 1 h 45 min. Faktycznie zamknięcie niewielkiego odcinka Wolskiej nie ma znaczenia. IGNORANCI. To sparaliżowało tą część Woli.

 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 16:32 ~esa

  i szkoda, że dzisiaj nikt nie zrobił zdjęć i korków jakie rano były na Woli. Nikogo to nie obchodzi chyba..

 • pipcia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 11:20 ~pipcia

  dziękujemy dziękujemy niestety 3 ba iść pod urząd i protestować

 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 15:21 ~esa

  mały kawałek pomiędzy Płocką a Skierniewicką,a to oznacza, że inżynier ruchu, który to powiedział nie ma zielonego pojęcia o ruchu na tych ulicach.
  Nie przelecimy nad tym kawałkiem drogi i korek na Kasprzaka zwiększy się dwukrotnie. Ludzie zacznijmy protestować przeciwko tej bezmyślnej organizacji ruchu. Tramwajem niech jedzie pomysłodawca tej organizacji ruchu.

 • zal na was patrzec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 11:17 ~zal na was patrzec

  słoje i reszta patowoli nie jojczeć tylko brac manele i słoiki i wracac do wsi skad przyjechaliśta a reszta w na Kujawy tam patolsquad bedzie dobrze mial... tani bimber :) i 500+

 • TKJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 08:30 ~TKJ

  Jaki chory człowiek zadecydował o zmianie ruchu i poustawiał barierki na Górczewskiej między Powstańców Śląskich, a Wola Parkiem. Tam nie jest prowadzona żadna budowa, a zmiana spowodowała gigantyczne korki, szczególnie w godzinach szczytu i w weekendy. To co tam zrobiono, to jak z jakiegoś snu szalonego drogowca. Dziennikarze pomóżcie zlikwidować ten idiotyzm.

 • Basta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 23:16 ~Basta

  facio aligacio~facio aligacio

  wystarczy do południa pozwolić na ruch Wolską do centrum a popołudniu w drugą stronę. za każdym razem na sto sposobów można poprawić żeby mieszkańcom lepiej się żyło z tymi remontami. ale jest jeden warunek konieczny: trzeba zwolnić z pracy tego półidiotę który odpowiada za organizację ruch w Warszawie.  Oni nie potrafią sprawnie zamknąć raz ulicy na kilka miesięcy, a co dopiero zmieniać organizację codziennie :/

 • wywalone na was

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 22:47 ~wywalone na was

  A ja sie pytam gdzie była policja i górnicy jak to sie działo no pytam ja sie !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

To Wilanów, więc postanowił zaparkować "po królewsku". Kierowca tej hondy jak gdyby nigdy nic zostawił auto na chodniku przed sklepem.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »